List . Grzegorza Solarczyka

Księże Proboszczu

 

Jestem parafianinem naszej wspólnoty mieszkam w Branicach

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie jeżdżę samochodem na Ukrainę i ewakuuję mamy z małymi dziećmi o polskich korzeniach bo tak zbieram z polski prośby o ewakuowanie rodzin Polaków.

Wszystko udokumentowane jest na moim profilu Grzegorz Solarczyk portalu społecznościowego FB. Udało mi się już sporo dzieci i mam Polskiego pochodzenia ewakuować i zakwaterować w Krakowie z obwodu Kijowskiego , Łuckiego , Wołyńskiego i Charkowa.

Miedzy czasie jeżdżę również dostawczym samochodem z zebranymi darami ze ścisłą współpracą z znajomym dyrektorem Caritas Ukraina, w załączniku list intencyjny. Będę to robił do puki będzie co zawozić i kogo przywozić, stąd zwracam się z prośbą do naszej społeczności z przekazywaniem wszystkiego co do życia człowiekowi potrzebne.

 

Punkt zbiórek to mój dom w Branicach ul. Tatarakowa 15 i u mnie w firmie Follak Kraków ul. Półłanki 29G brama nr. 7 Moi pracownicy zajmują się segregacją i spisywaniem darów na listy.

 

Oczywiście napisałem ten list nie zobowiązująco bo zapewne każdy pomaga na swój sposób ale wiem również i widziałem na własne oczy i w Polsce przy Granicy i na Ukrainie, ze wiele darów pada łupem złodziei i szabrowników i służbom ciężko nad tym zapanować bo bardziej zajmują się ewakuacją ludzi. Warto przestrzec naszych parafian aby bardzo przemyślnie pomagali najlepiej zorganizowanym potwierdzonym zbiórkom.

Na przykład przed chwilą odeprałem telefon z okolic Lwowa od Pani dyrektor przedszkola i szkoły z błaganiem bo brakuje im wszystkiego, abym z jednym transportem przyjechał docelowo do nich, ale aby pozbierać ładunek trzeba czasu i zaangażowania dobroczyńców.

 

Jeśli nasza parafia w osobie Księdza Proboszcza wyraziła by chęć przyłączenia się do apelu o pomoc to  mogę również poprosić Caritas Ukraina o przesłanie listu intencyjnego do odczytania naszym parafianom.

 

Mogę również w każdej chwili bo właśnie wróciłem z Ukrainy podjechać do księdza porozmawiać o tej sprawie aby skoordynować plan działania.

 

Pozdrawiam/Best regards

 

 

Grzegorz Solarczyk

Prezes zarządu

 

tel. kom. +48 501-083-987 gsolarczyk@follak.com.pl

 

Follak sp. z o.o. sp.k. oddział Kraków ul. Półłanki 29G 30-740 Kraków

www.follak.com.pl

 

Lista najpotrzebniejszych rzeczy w skrócie

Koce !!!

Śpiwory

Koce termiczne

Łóżka polowe

Ubrania dla dzieci i dorosłych

Buty

Termosy

Termosy duże do rozdawania ciepłych napoi

Lekarstwa ( przeciwgorączkowe, przeciwbólowe , paracetamole itp.) generalnie lekarstwa podawane bez konsultacji lekarskiej.

Mleka w proszku dla dzieci

Butelki dla dzieci

Chusteczki mokre

Pampersy różne rozmiary

Kremy na odparzenia dla dzieci

Żywność energetyczna ( żadne sałatki itp. )

Żywność długo terminowa

Zupki dla dzieci

Słoiki z gotowymi produktami

Konserwy

 

Powerbanki

Latarki i baterie

 

Patrząc na obecną sytuację to wszystko co człowiekowi do życia potrzebne

Święta

Sobota, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Grzegorza VII, papieża albo wsp. św....

Licznik

Liczba wyświetleń:
3300187