Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek

Rano nie ma Mszy Św. – kapłani i służba liturgiczna udają się z pielgrzymką do Łagiewnik gdzie biorą udział we Mszy Św. z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświeceniem olejów świętych.

O godz. 18.00 w kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna  święte dni Triduum Paschalnego. Po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”, tam indywidualna adoracja Pana Jezusa do 21.00.

Wielki Piątek

To dzień pokuty i postu, w tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej, koncentrując się na rozważaniu męki i śmierci Pana Jezusa. W dniu tym powinniśmy zachować post ścisły (tzn. możemy spożyć trzy posiłki w ciągu dnia, dwa lekkie i jeden do sytaobowiązuje nas też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od godz. 700 – będzie dalszy ciąg indywidualnej adoracji Pana Jezusa w „Ciemnicy”

O godz. 1500 – godzinie śmierci Pana Jezusa, godzinie miłosierdzia, będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

O godz. 1800 – rozpoczniemy Liturgię Wielkiego Piątku; najpierw odczytamy ewangeliczny opis Męki Pańskiej (Pasja), następnie będzie Adoracja Krzyża, potem Komunia św. a po niej przeniesiemy Pana Jezusa do „grobu” gdzie będziemy Go adorować przez całą noc i całą sobotę, aż do liturgii Wigilii Paschalnej.

Porządek Adoracji przy „Grobie Pańskim”

od         2000 - 2100  młodzież z całej parafii

2100 - 2200  Dojazdów

2200 - 2300  Krzysztoforzyce

2300 - 2400  Wadów

2400  -  100  Chałupki

100  -  200  Branice

200  -  300  Przylasek Rusiecki

300  -  400  Wyciąże

400  -  500  Przylasek Wyciąski

500  -  600  Ruszcza

600  -  700  Łuczanowice

Prosimy Ochotniczą Straż Pożarną z Wyciąż i Przylasku Rusieckiego o pełnienie honorowej warty przy Grobie Pańskim a następnie udział w Procesji Rezurekcyjnej.

Przez całą noc do 5.00 rano jest mozliwość skorzystania z Sakramentu pokuty, gdyż bedzie dyżurował jeden kapłan w konfesjonale.

Wielka Sobota

Indywidualna adoracja przy „grobie” Pana Jezusa będzie do godz.18.00. Zapraszamy do nawiedzenia „grobu Chrystusa” zwłaszcza przy okazji święcenia pokarmów.

Poświęcenie pokarmów:

W kościele:     od 900 do 1100 co pół  godziny

w terenie:      Chałupki                                 godz.   1000

Branice – figura                                1015

Branice Pagórek                                1030

Przylasek Rusiecki                             1045

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy            1100

Wyciąże                                            1130

Przylasek Wyciąski                            1145

Wadów – w kaplicy               godz.   1000

Łuczanowice – plac przed kaplicą     1015

Dojazdów – świetlica                       1030

Krzysztoforzyce –świetlica              1045

Krzysztoforzyce – figurka               1100

O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej. Gromadzimy się przy kościele gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia ognia i zapalenie nowego paschału, następnie w procesji ze światłem wchodzimy do kościoła na orędzie paschalneodnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i Mszę św. (prosimy przynieść ze sobą świece, koniecznie zaopatrzone w kapturki, aby nie polać sąsiada czy siebie  woskiem).

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

O godz.600 - Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła, a następnie Msza św. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, młodzież do niesienia feretronów i chorągwi, panów do baldachimu. Do udziału w procesji zapraszamy również wszystkie poczty sztandarowe. Prosimy by wcześniej wyczyścić i odświętnie przyozdobić feretrony i chorągwie.

Sobota, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob. albo wsp. św. Bedy Czcigodnego, prezb. i dr Kościoła albo wsp. św. Grzegorza VII, papieża albo wsp. św....

Liczba wyświetleń: