W najbliższą sobotę tj. 27 czerwca udzielany będzie w naszej parafii Sakrament Bierzmowania w dwóch grupach;

o godz. 900 – dla uczniów Sz.P. w Wadowie

o godz.1030 – dla uczniów Sz.P. z Branic i Wyciąż, oraz tych z innych szkół z poza naszej parafii, którzy zadeklarowali przyjęcie tego sakramentu w tutejszej parafii.

Ponieważ grupa pierwsza jest dość duża /43 osoby/ zatem, jeśli będzie sprzyjająca pogoda to Kl. VIII a zostanie ustawiona w kościele a Kl. VIII b na placu przed kościołem.  Gdyby jednak pogoda nam nie sprzyjała to w nawie głównej kościoła ustawimy 32 osoby a w nawie bocznej pozostałych.

Przypominamy to, co ogłaszaliśmy już 10 maja, że w kościele w tej ceremonii mogą uczestniczyć tylko i wyłącznie: kandydat do bierzmowania, jeden z jego rodziców oraz świadek bierzmowania.Pozostałe osoby, jeśli będą, pozostają na zewnątrz kościoła. Prosimy, aby bezwzględnie wszystkie osoby w kościele miały założone maseczki zakrywające usta i nos. Kandydaci do bierzmowania również. Jeśli ktoś ma przeciwwskazania do jej założenia, niech pozostanie na zewnątrz kościoła.

W piątek 26 czerwca o godz. 1600 będzie w kościele krótka próba liturgiczna a po niej spowiedź dla młodzieży z Kl. VIII Sz.P. w Wadowie.

Taka sama próba liturgiczna dla Kl. VIII Sz.P. z Branic i Wyciąż oraz pozostałych z innych SP z poza parfii, będzie tego samego dnia o godz. 1830 a po niej spowiedź.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA W PARAFII W 2020 roku.

W przyszłym tygodniu w piątek 26 czerwca o godz. 1600 będzie próba liturgiczna a po niej spowiedź dla przygotowującej się do bierzmowania młodzieży z Kl. VIII Sz.P. w Wadowie.

Próba liturgiczna dla przygotowującej się do bierzmowania młodzieży z Kl. VIII Sz.P. z Branic i Wyciąż będzie w tym samym dniu o godz. 1830 a po niej spowiedź.

Sakrament bierzmowania zostanie im udzielony w sobotę 27 czerwca w dwóch grupach;

o godz. 900 – dla uczniów Sz.P. w Wadowie

o godz.1030 – dla uczniów Sz.P. z Branic i Wyciąż, oraz tych z innych szkół, którzy zadeklarowali przyjęcie tego sakramentu w naszej parafii.

Sakramentu bierzmowania udzieli ks. bp. Janusz Mastalski.

27.06.2020 - Sobota - W godzinach do południa udzielenie Sakramentu Bierzmowania klasom VIII szczegóły zostaną podane na dziennik Elektroniczny w szkołach.

BIERZMOWANIE w DNIU 28.04.2020 - ODWOŁANE. TERMIN ZOSTANIE USTALONY NA NOWO.

04.04.2020 - Wspólne spotkanie klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. ODWOŁANE. Natomiast czy Uroczystość odbędzie się w dniu 28.04.2020 informację podamy po Świętach Wielkanocnych.

07.03.2020 godzina 18.00 - Wspólne spotkanie klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność Obowiązkowa.

01.02.2020 godzina 18.00 - Wspólne spotkanie klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność Obowiązkowa.

4.01.2020 godzina 18.00 - Wspólne spotkanie klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność Obowiązkowa.

7.12.2019 godzina 18.00 - Wspólne spotkanie klas VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność Obowiązkowa.

W związku z tym, że 2.11.2019 wypada w sobotę po Wszystkich Św. i będzie to czas z pewnością wyjazdów rodzinnych, wspólne spotkanie listopadowe klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania zostaje przeniesione na sobotę 26.10.2019 r. na godzinę 18.00. Obecność Obowiązkowa. Wspólne spotkanie w grudniu będzie już normalnie w I Sobotę Grudnia czyli 7.12.2019.

05.10.2019 na godzinę 18.00 zapraszamy uczniów klas 8 wraz z rodzicami ze SP naszej parafii a także 8 klasistów uczęszczających do SP poza naszą parafią a mieszkających w naszej parafii i pragnących kontynuować przygotowywanie się w naszej parafii do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Spotkania będą cyklicznie co miesiąc w pierwsze soboty miesiąca. Dodatkowo kandydaci samodzielnie będą przygotowywać się liturgicznie podobnie jak w klasie 7. Harmonogram Szczegółowy zostanie podany uczniom na katechezie a kandydaci uczący się w szkołach podstawowych poza naszą parafią zgłoszą się po I spotkaniu, aby otrzymać szczegółowy harmonogram samodzielnego przygotowania liturgicznego w klasie VIII. Samodzielne przygotowanie liturgiczne z klasy VII bardzo proszę oddać katechetom.

21.09.2019 na godzinę 18.00 zapraszamy uczniów klas 7 wraz z rodzicami ze SP naszej parafii a także 7 klasistów uczęszczających do SP poza naszą parafią a mieszkających w naszej parafii i pragnących przygotowywać się w naszej parafii do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej na pierwsze spotkanie rozpoczynające ich 2 letni cykl przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy Św. każdy kandydat złoży odpowiednią deklarację. Druki deklaracji rozdamy na lekcjach w szkole w tym tygodniu, natomiast uczniowie 7 klas uczący się w SP poza naszą parafią proszeni są o przyjście z rodzicem 30 minut wcześniej i wypełnienie deklaracji przed Mszą Św. i złożenie jej na Mszy Św. wraz z innymi kandydatami. Uczniowie którzy nie złożą deklaracji nie wyrażają chęci przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania za rok.