Odpust ku czci św. Grzegorza

W niedzielę 11 marca przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci św. Grzegorza. Słowo Boże na Mszach Świętych do południa głosił ks. Jan Jurczak proboszcz parafii Igołomia. Ks. Jan również sprawował uroczystą sumę w intencji parafian. Bóg zapłać.

Jasełka

Uczniowie szkoły podstawowej nr 78 w Wadowie w niedzielne przedpołudnie z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszym kościele zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „KOLĘDOWY CZAS”. Dyrektor Szkoły mgr Sławomir Nosek wszystkim zgromadzonym złożył najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym 2018 Roku.

 

opieka artystyczna – mgr Dorota Sowa, mgr Anna Zagrodzka, mgr Helena Karolczyk-Wysogląd

Opłatek róż różańcowych i zespołu charytatywnego

21 stycznia na plebanii odbyło się spotkanie opłatkowe róż różańcowych i zespołu charytatywnego. Tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy. Spotkanie poprzedziła Msza Święta o 16 a po niej różaniec.

Opłatek rady parafialnej

14 stycznia na plebanii odbyło się spotkanie opłatkowe z przedstawicielami rady parafialnej. Był wspólny śpiew kolęd, podzieliliśmy się opłatkiem. Ksiądz proboszcz opowiedział o dalszych planach inwestycyjnych w parafii.

Zaproszenie

Schola dziecięca naszej parafii zaprasza na koncert kolęd wszystkich mieszkańców. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 stycznia po Mszy Świętej o 11.00

Opłatek Grupy Apostolskiej

Młodzież z Grupy Apostolskiej z naszej parafii spotkała się dzisiaj na salce. Podzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, zjedliśmy pyszne krokiety i ciasto.

Ofiarowanie Pańskie

Młodzież z Grupy Apostolskiej przygotowała małe paczuszki z kredą, kadzidłem i łatwo rozpalającym się węgielkiem.  Po każdej Mszy Świętej 6 stycznia w kościele i kaplicach można było nabyć poświęcony zestaw. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

Budowa szopki

Rozpoczęliśmy budowę szopki w naszym kościele. Wkrótce efekty naszej ciężkiej pracy. 

Nowi Ministranci

Dzisiaj na Mszy Świętej o 11 przyjęliśmy do wspólnoty ministrantów 7 chłopców. Bardzo się cieszymy i obiecujemy modlitwę. Gratulujemy rodzicom.

Sakrament Namaszczenia chorych w ZOL -u

W każdą niedzielę sprawujemy Mszę Świętą w zakładzie opiekuńczo-leczniczniczym Serdeczna Troska. Dzisiaj księża z naszej parafii udzielali wszystkim chorym sakramentu namaszczenia chorych.

Cudowny Medalik

Dzieci z III klas szkół podstawowych naszej parafii otrzymały dzisiaj cudowne medaliki.

Msza Święta z kazaniem dla dzieci

Kolejna Msza Święta z kazaniem dla dzieci. Dzisiaj rozmawialiśmy  o Janie Chrzcicielu partonie adwentu. Zapraszamy za tydzień.

Finał Szlachetnej Paczki

Przedstawiciele Grupy Apostolskiej z naszej parafii dzisiaj po południu zawieźli wszystkie paczki z podarunkami do bazy Szlachetnej Paczki przy galerii Kazimierz.

Szlachetna Paczka

Grupa Apostolska z naszej parafii przygotowała Szlachetną Paczkę dla potrzebującej. Dzisiaj w czasie spotkania wszystko ładnie spakowaliśmy. Udało się zgromadzić aż 19 paczek. Jutro po południu zawieziemy te paczki do bazy. Z całego serca dziękuję za wszytko co przynieśliście. Bardzo dziękuję za sprawną pomoc w pakowaniu. Bardzo się cieszymy że jesteście. 

Próby scholki

Od października prowadzimy zajecia dla kandydatek i kandydatów do scholki parafialnej. Zapraszamy dziewczynki i chłopców którzy lubią śpiewać. Próby w każdy piątek (oprócz pierwszych piątków miesiąca) 

Mikołaj w Ruszczy

Dzisiaj naszą parafię odwiedził św. Mikołaj. Rozdawał cukierki wszystkim grzecznym dzieciom i dorosłym.

Imieniny księdza proboszcza

W czwartek ksiądz proboszcz Andrzej Kott świętował swoje imieniny. Już w środę odprawione zostały Msze Święte w intencji księdza proboszcza zamówione przez różę różańcową z Wadowa oraz przez Margaretkę. Delegacje z parafii składały księdzu proboszczowi życzenia i wręczyły upominki.

Weekendowy dzień skupienia w Bukowinie Tatrzańskiej

Młodzież z naszej parafii uczestniczyła w weekendowym dniu skupienia w Bukowinie Tatrzańskiej. Dołączyła do nas grupa oazowa z Krzeszowic. Wspólnie rozważaliśmy zagadnienia związane z wiarą, nadzieją i miłością. W sobotę spacerowaliśmy do morskiego oka. Bawiliśmy się również na andrzejkowej dyskotece.

Kolonia Parafialna w Jastarni

Parafia organizuje kolonię parafialną w Jastarni. Zostalo jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy i więcej informacji u ks. Szymona.

Spotkanie popielgrzymkowe

W niedzielę 19 listopada odbyło się spotkanie popielgrzymkowe uczestników tegorocznej pielgrzymki do Fatimy. O 16.00 odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich pielgrzymów a później spotkaliśmy się przy wspólnym stole. 

Dzień Ubogich

Dziękujemy młodzieży za pomoc w organizacji I Światowego Dnia Ubogich w naszej parafii. Młodzi parafianie kwestowali po Mszach świętych przy kościele w Ruszczy. Rozdawali również "Tytki charytatywne"

Przedstawienie „Idźmy naprzód z nadzieją”

Dzieci ze Sz.P. w Wadowie, pod opieka p. katechetki Heleny Karolczyk-Wysogląd przedstawiły inscenizację o św. Janie Pawle II i Objawieniach w Fatimie p.t. „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Dziękujemy za wspaniały występ. 

Msza Święta z kazaniem dla dzieci

Wznawiamy Msze Święte z kazaniami dla dzieci, które będzie prowadził ks. Szymon. Msze Święte dla dzieci będą ogłaszane z tygodniowym wyprzedzeniem. 

Wręczenie nagród - konkurs z wiedzy o św. Janie Pawle II

W niedzielę 19 listopada w naszym kościele po Mszy Świetej o 11 zostały wręczone nagrody dla uczestników konkursu z wiedzy o św. Janie Pawle II. 

W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a za miejsca na podium dodatkowo nagrody. Zwycięzcą konkursu została Arletta Krajewska ze szkoły podstawowej w Wadowie i w nagrodę pojedzie na parafialną kolonię do Jastarni. Drugie miejsce zajął Kacper Windak uczeń szkoły podstawowej nr 74. Trzecie miejsce zajęła Emilia Migdał również uczennica szkoły podstawowej nr 74. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy. 

Kurs Lektorski

Dzisiaj w naszej parafii rozpoczął się dekanalny kurs lektora. Młodzi chłopcy przygotowują się do posługi ministranta Słowa Bożego. Już niebawem w naszej parafii będziemy mieli pięciu nowych lektorów.